Elektrik Ticareti-Türkiye

Toptan Elektrik Ticareti: Tezgah-üstü ve VİOP piyasalarında tecrübeli kadrosu ve detaylı analizleriyle piyasanın oyun kurucusu görevini üstleniyor; piyasa oyuncularının ihtiyaçlarını karşılarken yüksek değer üretiyoruz. Tüm piyasalarda her daim alım/satım kotasyonları bulundurarak piyasa likiditesi oluşmasına katkı sağlıyoruz.

Elektrik Ticareti-Avrupa

Uzun yıllardır komşu ülkelerle elektrik ithalatı ve ihracatı yapan şirketimiz; başta Bulgaristan olmak üzere Sırbistan ve Macaristan gibi ülkelerle ticaretine devam etmektedir. Artan ticaret hacmi ve bilgisiyle ithalat/ihracat faaliyetlerini bir adım öteye götürme kararı alarak Avrupa’da faaliyet gösterecek Enerjisa Europe’u devreye aldık. Enerjisa Europe ile birlikte IBEX, SEPEX, HUPX, EEX gibi platformlarda aktif ticarete başlayarak, ülke sınırları dışında da ticaret yapmaya başladık.

Sayın ilgili, 30 Mayıs 2018 tarihli ve 30436 sayılı Resmî Gazetede yayımlanan Elektrik Piyasası Tüketici Hizmetleri Yönetmeliği (“Yönetmelik”)’nin 38. maddesinin birinci fıkrasının (c) bendinde “(1) Tedarikçi aşağıda belirtilen yükümlülükleri yerine getirir; c) Tedarikçiye iletilen tüketici başvuru sayısı, başvuru konusu ve sonucuna ilişkin raporu aylık olarak Kuruma belirlenen formatta sunar ve ilk 5 sırada yer alan şikayetlere ilişkin özet raporu internet sitesinde yayımlar.” hükmü yer almaktadır. Gerek Yönetmelik gerek EPDK’nın 26.09.2018 tarihli ve 47818 sayılı Tedarikçilere Gelen Şikayetlere İlişkin Bildirim hk konulu talebi gereği Şirketimizin bildirim yapma yükümlülüğü kapsamında Haziran 2024 ayı içinde Tüketicilerimiz tarafından tarafımıza iletilen herhangi bir başvuru/bildirim bulunmadığını bilgilerinize sunarız.

Müşteri Şikayetleri İletişim: [email protected]