SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

Eğitim

Çevre ve Toplum

Okul Yenileme ve Çanta Bağışı Çalışmaları

Çalışanlarımızın özverileriyle geleneksel hale gelen ve bir sosyal sorumluluk projesi olarak hayata geçirilen okul yenileme çalışmalarımız 2009 yılında 15 okulla başladı ve bugün 154 okula ulaştı.

Şehir merkezlerinden uzak, inşa edildiği yıllardan bugüne kadar renovasyon geçirmemiş, kullanıma uygun olmayan bu okullarda yaptığımız yenileme çalışmaları ve donanım destekleriyle, öğrencilerin daha iyi koşullarda eğitim görmesi için katkı sağlamayı amaçladık.

Çevre ve Toplum

Bu projede ihtiyaç sahibi okulların belirlenmesi, tadilat çalışmalarının takibi, tedarikçilerin belirlenmesi, kontrollerin sağlanması, evrakların düzenlenmesi ve benzeri süreçler tüm lokasyonlardan çalışanlarımızın desteği ile yürüttük.

Çevre ve Toplum

Eğitime destek çalışmalarımızı, her sene öğrencilere kırtasiye, temizlik ve oyun malzemelerinin bulunduğu okul çantaları ve klasörleri dağıtarak sürdürüyoruz. Bugüne kadar Artvin, Adana, K. Maraş, Balıkesir, Çanakkale, Mersin, Trabzon, Muş, Antalya, Siirt illerindeki ilkokul öğrencilerine 65 binin üzerinde çanta ve klasör dağıttık.

Teknisyen Okulu

2012 yılında hayata geçirdiğimiz Teknisyen Okulu (TOK) projesiyle; tecrübesi olmayan ancak yüksek potansiyelli ve öğrenmeye açık teknisyen adaylarını yetiştirerek enerji sektörüne iş gücü kazandırıyoruz.

2012-2013 yıllarında Türkiye genelinde yürüttüğümüz projeye 9.000’e yakın başvuru aldık ve eğitimler sonrası 100’e yakın teknisyen mezunumuza hidroelektrik ve doğal gaz santrallerimizde iş olanağı sağladık. 2014 yılında ise Tufanbeyli’ye özel geliştirilen projeyle birlikte 14 teknisyenimiz daha Tufanbeyli Termik Santrali’nde iş başı yapmıştır. İlk 2 kadın teknisyenimiz de Tufanbeyli’de aynı şekilde görev yapıyor.

Teknisyen Okulu eğitimleri, mühendis ve yöneticilerimizden oluşan 27 farklı eğitmen tarafından, 98 farklı ders müfredatında veriliyor.

Elek ile Trik'in Maceraları ''Bu Kadar Enerjiyi Enerjiyi Nereden Buluyorlar?'' çocuk kitabımızı okumak için tıklayınız.